W Chełmnie w tym roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy uroczystość św. Wincentego a Paulo przypadającą 27 września. Ksiądz Tadeusz już od niedzieli głosił rekolekcje w chełmińskiej Farze przybliżające wiernym charyzmat wincentyński. W dzień wspomnienia liturgicznego odbyła się uroczysta Msza święta w naszym klasztorze pod przewodnictwem Księdza Proboszcza, Adama Ceynowa. Wspólnie z mieszkańcami miasta, Domu Opieki Społecznej oraz młodzieżą ze Świetlicy dziękowaliśmy Bogu za dar, jakim dla całego Kościoła był i nadal jest św. Wincenty. W czasie kazania Ksiądz Proboszcz wskazał dwa kierunki zapatrzenia naszego Założyciela na Boga i w człowieka, przypomniał, że ubogi, który zapatrzony jest w Boga, wcale nie musi być biedny. Czymś innym jest ubóstwo serca a czym innym bieda materialna. Po Mszy, w Domu św. Ludwiki odbyła się uroczysta kolacja dla wszystkich, korzystających z pomocy Centrum oraz dla zaproszonych gości.

W piątek do Chełmna zawitał tczewski zespół Quis ut Deus. W scenerii kościoła św. Piotrani Pawła młodzież zaprezentowała Musical „Milioner nędzarzy” przedstawiający sceny z życia św. Wincentego a Paulo. Przepiękne głosy, stroje, aranżacje a przede wszystkim włożone w to serce głęboko wzruszyło zgromadzoną licznie publiczność. Na koniec już wszyscy śpiewali razem piosenkę finałową, której refren brzmiał: „tak jak Wincenty, uwierz miłości, która twórcza jest aż do nieskończoności”. te słowa są dokładnym odzwierciedleniem tego, czego dokonali Ci młodzi ludzie tworząc ten musical. Za co z serca im dziękujemy.

Na koniec obchodów, w sobotę, odbył się I Festyn Rodzinny w klasztornym ogrodzie. Wspaniała okazja do wspólnej radości dla mniejszych i większych. Atrakcji było co niemiara: przejażdżka kucykiem, miasteczko ruchu drogowego, ratownictwo medyczne, porady kosmetyczki, zwiedzanie klasztoru i wiele innych. Można też było zakupić tradycyjne wyroby nabiałowe oraz miód a także tomik wierszy S. Anny Mika. Wśród muzyki, śpiewu i tańca był delektowaliśmy się specjałami m.in. klasztorna drożdżówka, bigos S. Bronisławy czy kiełbaska z grilla. Wspólne przygotowanie (Siostry Miłosierdzia, Księża Misjonarze, Konferencja św. Wincentego i Wolontariusze) i uczestnictwo w tym festynie było kolejnym potwierdzeniem tego, że działając razem można zdziałać wiele!