Grüß Gott! Tak brzmi chrześcijańskie pozdrowienie Boga w Austrii. A dlaczego akurat niemiecki, a to za sprawą Księży Misjonarzy z Wiednia, którzy zaprosili nas z posługą ewangelizacyjną. W piątek, 21 września 2018, w czasie festynu na ulicy poprzez śpiew, taniec i pantomimę starałyśmy się pokazać naszą radość z przynależności do Pana. Wielu ludzi zatrzymywało się, patrzyło, robiło zdjęcia, wielu z nich zadawało nam pytanie: czy my jesteśmy prawdziwe. A to po prostu Boża miłość rozpromieniała nasze serca i kruszyła barierę językową.

Następnego dnia spotkałyśmy się polską grupą Ojca Pio na wspólnej modlitwie i agapie, gdzie nie zabrakło polskich przysmaków takich jak bigos czy chleb ze smalcem i ogórkiem. Oczywiście gitara była nieodzownym elementem tego spotkania. Polskie pieśni aż wyrywały się z piersi szczególnie tych osób, które dawno temu opuściły rodzimy kraj.

W niedzielę animowałyśmy śpiew w czasie Mszy Św. dla Austriaków. Rozdawałyśmy także Cudowne Medaliki. W południe była także Msza Św. dla polonii, na której było bardzo dużo dzieci. S. Anna przedstawiła dzieciom historię św. Katarzyny Laboure oraz dar jaki dała nam Maryja. Po Mszy Ksiądz Marek zorganizował dla dzieci „Podbijanie wielkiego Różańca” w czasie, którego Pan Michał podbijał piłkę głową. Później odbyła się loteria fantowa podczas, której można było wygrać m.in. piłkę z podpisem Księdza Kardynała.

Dziękujemy Księżą Misjonarzom za zaproszenie! Got ist Liebe, w każdym języku czy narodzie, trzeba nam tylko w to uwierzyć!