Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Korzystając z formularza nowenny, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującą Polityką prywatności.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
39 wpisów.
Agnieszka z Stara Wieś napisał/a 22 sierpnia 2022 o 11:11
Mateczko Kochana Proszę Cię o zdrowie dla mojego synka Kubusia.
Agnieszka z Stara Wieś napisał/a 21 sierpnia 2022 o 17:38
Mateńko Kochana z całego serca Proszę Cię o łaskę uzdrowienia mowy mojego synka Kubusia, o zdrowie dla niego i pomoc w nauce. Proszę miej moja rodzinę w Swej Opiece
Agata z Warszawa napisał/a 20 lipca 2022 o 11:08
Kochana Matko, dziękuję Ci za wszystko co do tej pory otrzymałam od Ciebie i Twojego Syna. Proszę Ciebie o modlitwę i pomoc w intencji wiadomej Bogu
Agata z Warszawa napisał/a 20 lipca 2022 o 11:03
Kochana Matko, proszę Ciebie o łaskę zdrowia dla mojego brata
Monika Majewska z Mława napisał/a 16 lipca 2022 o 21:04
Matko Boża, w Tobie pokladam nadzieję, proszę o sprawiedliwy wyrok w Sądzie pracy dla mojego męża.
Jadwiga z Londyn napisał/a 7 lipca 2022 o 16:01
Kochana Mateczko oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa prosząc o Błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi, Artura, synka Anthonego-Michaela, prosimy o pozytywne poprowadzenie sprawy mieszkaniowej i w urzędzie elektrycznym przez prawnika, prosimy o nowy dom, żebyśmy nie zostali z dzieckiem na ulicy. Proszą Jadwiga i Artur
Małgorzata z Pniewy napisał/a 21 czerwca 2022 o 08:30
Kochana Matko Boża proszę o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla Patrycji Kaczmarek oraz dla Oliwki Miszkiewicz. Błagam wysłuchaj naszej prośby.
paweł z kliszów napisał/a 4 czerwca 2022 o 22:23
proszę o uleczenie z nieuleczalnej choroby , znalezienie pracy, drugiej połowy oraz Boże błogosławieństwo
Lukasz z Wloclawek napisał/a 30 maja 2022 o 14:22
Proszę o wstawiennictwo NMP i łaskę zdrowia oraz prawdziwa radość z życia, ponieważ mi tego brakuje.
Ilona z Kielce napisał/a 9 maja 2022 o 09:10
Proszę Matko o łaski, zdolności i umiejętności potrzebne do nauki, chęci do pracy dla syna.
Anna napisał/a 27 kwietnia 2022 o 16:50
Proszę o ulgę w cierpieniu dla Stanisławy i łaskę dobrej śmierci. Proszę o uzdrowienie relacji, całej sytuacji dla Ciebie Maryjo wiadomej.
Aleksandra z Wrocław napisał/a 11 kwietnia 2022 o 10:52
Serdecznie proszę o modlitwę za Izę, o jak najmniejsze cierpienie, o dar nieba.
Krystian z Dobrzeń Wielki napisał/a 31 marca 2022 o 13:13
O Maryjo Niepokalanie Poczęta błagam Cię, udziel mi łaski powrotu do zdrowia!
Agnieszk z Stara Wieś napisał/a 28 marca 2022 o 15:10
Mateńko Twojej Opiece zawierzam moja rodzinę. Proszę Cię o zdrowie dla mnie. Tak bardzo potrzebuje Twojej Pomocy i Opieki.
Alicja z Toruń napisał/a 20 lutego 2022 o 11:41
Dziękuję za wyproszoną łaskę zdrowia dla mojej Mamusi. Bardzo proszę o modlitwę za mnie i Patryka - proszę o Jego miłość i by ukochany Bóg uczynił cud, byśmy mogli być małżeństwem i razem dążyć do Boga poprzez wspólne życie.
Róża z Trzebinia napisał/a 9 stycznia 2022 o 11:27
Bardzo proszę o modlitwę za mojego brata Krzysztofa, który jest atakowany przez demony narkomani i alkoholizmu 🙏
Katarzyna z Krosno Odrzańskie napisał/a 6 stycznia 2022 o 00:17
Choć nie jestem godna, błagam o modlitwę za moje zdrowie. Kocham Cię Matko Boska całym mym sercem i całą moją Duszą.
Danuta z Łódź napisał/a 3 stycznia 2022 o 22:33
Proszę o modlitwę o powrót do zdrowia i wyjście z depresji dla mojej 15 letniej córki Anny.Prosi mama Danuta.
Ewa z Bydgoszcz napisał/a 5 grudnia 2021 o 14:59
Dziękując za otrzymane łaski, prosząc o dalszą opiekę dla rodziny. Uwolnienie syna od zniewolenia i uzależnienia od internetu . Zdania matury dla syna Szymona
Jola z Katowice napisał/a 24 listopada 2021 o 14:09
Proszę o łaskę b.dobrze zdanego egzaminu sędziowskiego przez córkę Kamile oraz przydział do sądu w Katowicach. Dziękuję Matce Bożej za dotychczasową opiekę