Obecność Sióstr w Uzbekistanie ma swój początek w roku 2013 r. Jednak wówczas władze państwowe nie zezwalały na działalność katolickich misji. Siostry jedynie okresowo przyjeżdżały do stolicy kraju, Taszkentu, by pomagać w duszpasterstwie. W roku 2020 możliwym stało się otwarcie misji w Uzbekistanie, do którego z wielkim entuzjazmem wyruszyły dwie Siostry.

Obecnie trzy Siostry posługują w tym, w przeważającej większości, muzułmańskim kraju. Prężnie rozwija się świetlica dla ubogich dzieci z miasta, które przemierzają nieraz daleką drogę, by dotrzeć do miejsca, gdzie mogą w spokoju pobawić się, rozwijać swoje talenty i zjeść ciepły posiłek. Siostry włączają się w duszpasterstwo w parafii prowadzonej przez ojców franciszkanów: animują liturgię, katechizują, organizują przedstawienia, rekolekcje i dni skupienia.

Kroki Sióstr zmierzają do domów ubogich rodzin uzbeckich, często wielodzietnych. Szczególną pomocą otaczane są rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, które mają znikome wsparcie ze strony państwa.