Tradycyjnie w czerwcu, w dniach od 14 do 16, odbyły się rekolekcje dla Rodzin Sióstr w Ostrzycach. Na nasze spotkanie przyjechało 12 rodzin. Jak zawsze po drogach duchowych i sakramentalnych prowadził nas Ks. Dyrektor Marek Białkowski.

W piątek po powitaniu, modlitwie i kolacji, udaliśmy się do kościoła w Ostrzycach na Mszę Świętą i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sobota, przeplatana modlitwami, konferencją, dzieleniem się i rekreacją z ludowymi tańcami i śpiewem upłynęła w skupieniu i muzycznej radości. Tym razem kurpiowskie przyśpiewki z oberkami, poleczką, walczykami – tzw. „tupane”. A przy tym grill i dużo ogórków. Tematem przewodnim naszych rozważań i rozmów była pobożność Maryjna w życiu Św. Ludwiki, zawierzenie Niepokalanej Matce, oddanie się Jej Niepokalanemu Sercu, naśladowanie i zaufanie Jej Miłości.

W niedzielę na Mszy Świętej modliliśmy się razem z parafianami w Ostrzycach. Następnie kawa i dobre, domowe ciacho pieczone przez naszych gości, a po pysznościach, jeszcze kilka słów o tym jak warto i trzeba podążać śladami Maryi, aby dojść do Serca Jej Syna.

Podsumowaniem tego czasu był Akt oddania i zawierzenia. Wszyscy – małżeństwa z dziećmi i wnukami jak i obecne Siostry, uroczyście dokonali zawierzenia siebie, rodzin i wspólnot Niepokalanemu Sercu NMP. Niektórzy odnawiali swoje zawierzenia, które uczynili już wcześniej w swoim życiu. Pojawiały się świadectwa opieki i troski naszej Niebieskiej Matki, którymi dzielili się uczestnicy. Łzy wzruszenia i szczęścia. Po obiedzie z upewnieniem się, że za rok znowu się spotkamy – „JAK BÓG POZWOLI” wszyscy udali się do swoich domów.