24 listopada 2018 r. do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik.

Wprowadzenie relikwii św. Katarzyny Laboure poprzedziło Święto NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik (27.11), wspomnienie Św. Katarzyny Laboure (28.11), a także 385 rocznicę założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo (29.11). Znalazły miejsce pośród innych, 33 relikwi w toruńskim Sanktuarium.

Tą podniosłą uroczystość rozpoczełiśmy od konferencji o Cudownym Medaliku, którą wygłosił Ks. Jacek Wachowiak. Następnie rozważaliśmy tajemnice radosne Różańca, wpatrując się w Maryję, która nieustannie wyprasza nam u Swego Syna potrzebne łaski.

O godzinie 12.00 uroczysta Eucharystia. Relikwie zostały wniesione podczas procesji na rozpoczęcie Mszy Św., sprawowanej pod przewodnictwem O. Tadeusza Rydzyka. O. Tadeusz wygłosił także homilię, dając w niej osobiste świadectwo opieki Maryi za przyczyną Cudownego Medalika. Podczas procesji z darami zostały wniesione Cudowne Medaliki. Rozdawanie Medalików, jest posłannictwem, które zostało przez Maryję za pośrednictwem S. Katarzyny Laboure powierzone naszemu Zgromadzeniu. Po zakończeniu Mszy wiele osób podchodziło do prezbiterium, by otrzymać ten szczególny znak Maryi. W Eucharystii uczestniczyło blisko 200 sióstr szarytek z całej Polski, Księża Misjonarze, świeccy członkowie Rodziny Wiencetyńskiej oraz licznie zgromadzeni wierni.

Na zakończenie tej uroczystości wspólnie modliliśmy Litanią do świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej odśpiewanej przez chór Sióstr i odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O sprowadzenie relikwii św. Katarzyny Laboure zabiegali pielgrzymi, którzy przybywają do świątyni, jak to potwierdził O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium:
„Tak bardzo nam zależy na tych relikwiach, żeby one się znalazły w naszym sanktuarium, ponieważ pielgrzymi od początku, jak powstało sanktuarium, często mówili o Cudownym Medaliku. Prosiły o to też osoby starsze, panie, zwłaszcza w podeszłym wieku, które tutaj tworzą grupę ludzi modlących się i poprzez Cudowny Medalik wypraszają łaski potrzebne sobie i swoim rodzinom. Prosili o to, żeby właśnie te relikwie mogły być do nas tutaj sprowadzone. Marzenie wielu osób, pielgrzymów, się spełni”(źródło: www.radiomaryja.pl).