Afryka, przepiękny kontynent, który wielu fascynuje. Jest pełen kontrastów, eksploduje zielenią i słońcem oraz życiodajnym deszczem, gdzie plony zbiera się dwa razy w roku, a mimo to ludzie głodują i często jedzą tylko raz dziennie. Bogactwo natury przeplata się z biedą i ubóstwem większości ludzi tam mieszkających. I to właśnie tu, do wschodniej części tego kontynentu posłał mnie Pan. BURUNDI, bo mowa jest o tym kraju, jest jednym z najbiedniejszych państw afrykańskich, nie ma dostępu do morza, lecz większość południowo-zachodniej granicy stanowi jezioro Tanganika, jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich.

Siostry Miłosierdzia przybyły tu w 1973 roku i od razu zaczęły służbę najbardziej potrzebującym. Zakładały ośrodki zdrowia, przedszkola, zajmowały się trędowatymi, których było dużo w tamtym czasie, chodziły po domach i odwiedzały chorych i potrzebujących. Rozpoczęła się także formacja kandydatek do naszego Zgromadzenia, co pozwoliło w 2001 roku utworzyć Prowincję Afryki Środkowej, która prowadzi misje w Burundi, Rwandzie i Środkowej Afryce.

Obecnie w Burundi mamy 6 wspólnot, a w całej Prowincji 15, językiem oficjalnym jest język francuski, a lokalnym kirundi. Prowadzimy ośrodki zdrowia, przedszkola, ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych, zajmujemy się chorymi z wirusem HIV oraz prowadzimy szeroko rozumianą opiekę socjalną nad najbardziej potrzebującymi, którym brakuje praktycznie wszystkiego.
Staramy się być wierne charyzmatowi, który przekazał nam św. Wincenty a Paulo, aby służyć ubogim na peryferiach świata, zawsze licząc na pomoc i Opatrzność Bożą

Kochani
Każdy misjonarz potrzebuje wsparcia modlitewnego, o co was proszę również ja
S. Sabina