Dziś, w ramach wizytacji dekanatu chełmińskiego, gościliśmy w naszej chełmińskiej wspólnocie Ks. bp Józefa Szamockiego. Na początku zgromadziliśmy się na Mszy św., na której byli obecni podopieczni i pracownicy DPS oraz osoby korzystające z pomocy w Domu św. Ludwiki. W swoim słowie, Ks. Biskup wprowadził nas w klimat Adwentu oraz rozpoczynającego się roku duszpasterskiego pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Po Mszy św. na Księdza Biskupa czekali już podopieczni na wszystkich oddziałach DPS-u, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli przyjść do kościoła. Ksiądz Biskup osobiście spotkał się z każdym mieszkańcem i zamienił z nim parę zdań, co prawiło ogromną radość podopiecznym.

Na obiad Ksiądz Biskup został zaproszony do Domu św. Ludwiki, gdzie czekały już osoby na co dzień korzystające tam z pomocy. Obecni byli także przedstawiciele Apostolatu Maryjnego i Konferencji św. Wincentego – to dzięki ich prężnemu zaangażowaniu, codziennie wielu ubogich i bezdomnych otrzymuje ciepły posiłek.

Ksiądz Biskup spotkał się także ze wspólnotą Sióstr Domu Prowincjalnego. Na początku odbyła się konferencja, która ukazywała główne zmiany w myśleniu o wspólnocie Kościoła w odniesieniu do nowego roku duszpasterskiego. Później było spotkanie przy stole, w którym nie zabrakło wspomnień z czasu, gdy Siostry posługiwały w Seminarium w Pelplinie. W związku z przypadającą w tym dniu rocznicą objawienia Cudownego Medalika zgromadziliśmy się wraz Ks. Biskupem na modlitwie różańcowej, by przez ręce Maryi prosić o potrzebne łaski dla całego Zgromadzenia.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za wizytę pełną radości i ojcowskiej miłości. To spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach.