W dniach od 25-29 sierpnia 2022 nasza Matka Generalna Françoise Petit wraz z Siostrą Radną Generalną Hanną Cybula odwiedziły wspólnoty Zgromadzenia posługujące na Ukrainie.
Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Smotryczu. Tutaj Siostry naszej Prowincji służą w Domu Miłosierdzia osobom starszym i chorym. Obecnie Siostry na różne sposoby wspierają ludzi uciekających przed wojną ze wschodniej Ukrainy. Matka Generalna spotkała się z mieszkańcami Domu Miłosierdzia, uchodźcami, dziećmi i młodzieżą. Były to spotkania, które pokrzepiły ducha zarówno Sióstr, jak i tych wszystkich, którzy nieustannie żyją w obliczu wojny.
Następnie Matka wraz z Siostrą Radną udały się do Wspólnoty w Śniatyniu, gdzie czekały już Siostry z Prowincji Krakowskiej posługujące także w Odessie, Bałcie i Storożyńcu. Kolejnym etapem odwiedzin były Siostry ze Wspólnot Prowincji Słowackiej w Svalavie oraz Pereczynie.
Jesteśmy Bogu wdzięczne za tą wizytę, zasłuchanie w problemy narodu ukraińskiego. Dziękujemy też Bogu, za to, że Zgromadzenie tak bardzo wspiera misję naszych Sióstr na tych terenach szczególnie w tym czasie.