W Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie, w dniach od 9 do 17 lutego 2018 roku, odbyła się pierwsza seria Rekolekcji rocznych dla Sióstr Miłosierdzia. Uczestniczyły w niej Siostry z trzech polskich Prowincji. Rekolekcje były wyjątkowe z racji tego, że głosił je Dyrektor Generalny Sióstr Miłosierdzia ks. Bernard Schoepfer CM. Rekolekcjonista realizując temat: „Pozwólmy, by wzorem naszych Założycieli przemieniał nas Duch Święty” – temat, który idealnie wpisał się w przeżywany w Kościele w Polsce Rok Ducha Świętego – prowadził uczestniczki formacyjnego spotkania do otwierania się na przemieniającą moc Ducha Świętego oraz do poznawania i rozeznawania Jego owoców w życiu i posłudze każdej Siostry.

Po zakończeniu Rekolekcji Dyrektor Generalny spotkał się jeszcze z wszystkim Siostrami Domu Prowincjalnego i Siostrami przybyłymi z Domów w Prowincji, by podzielić się refleksją na temat pobożności maryjnej w ujęciu Założyciela Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo i Papieża Franciszka. Radość ze spotkania z niezwykłym Gościem dopełniła wspólnotowa rekreacja.

W niedzielę, 18 lutego, odbyło się piękne spotkanie z Ojcem w Seminarium, a następnie z Siostrami Seniorkami na Infirmerii. Po obiedzie, Ojciec Dyrektor pożegnał Wspólnotę Sióstr Domu Prowincjalnego w Chełmnie i udał się na Jasną Górę, aby pokłonić się Czarnej Madonnie. Następnego dnia Siostry pożegnały Ojca na lotnisku w Warszawie.