„Miłość jest twórcza aż do nieskończoności” tą wincentyńską dewizą przejęta jest Młodzież Maryjna z Gniezna i z Warszawy, która przyjechała do Smotrycza, na Ukrainę – do Domu Miłosierdzia- w którym posługują Siostry Szarytki, by w ramach wolontariatu pomagać tutejszym mieszkańcom.

Pasja z jaką służą jest godna naśladowania – swoją młodością, radością życia, modlitwą, służbą, dzielą się z potrzebującymi- starszymi i chorymi ludźmi.

Na zaproszenie Sióstr w dniach 10-11.08.2019 dołączyła do tej niby zwyczajnej, a tak nadzwyczajnej grupy młodych ludzi młodzież z Bukowiny (Stara Huta, Dawideny, Storożyniec). Spędziliśmy razem dwa wspaniałe, błogosławione dni.

Zainspirowani zapałem, poświęceniem o zwyczajną dobrocią wolontariuszy z Polski spontanicznie włączyliśmy się w cały program tej posługi.

Razem pielęgnowaliśmy chorych, pomagaliśmy karmić, sprzątać. Wspólnie z mieszkańcami zorganizowaliśmy rekreację.
A wieczorem udaliśmy się na Różaniec, następnie przy zachodzącym słońcu uwielbialiśmy Boga pieśniami.

Był też czas na Msze Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu. Kontemplowaliśmy Jezusa Sługę Ubogich – pamiętając na Jego słowa: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych…”

Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy film o Św. Wincentym, by podbudować naszego ducha ogromną odwagą miłosierdzia tego Opatrznościowego Bożego „Szaleńca”.

Ufamy, że ten czas zaowocuje dobrem, i w naszych wspólnotach parafialnych będą powstawać wielkie dzieła Boże.

Ania, Zuzanna, Bogdan i Stanisław