Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
Maria z Slesin napisał/a 11 sierpnia 2018 o 18:04:
Za Krzysztofa o nawrócenie i uwolnienie z okultyzmu, o powrót do Kościoła i sakramentów świętych oraz o opiekę Maryi. Bóg zapłać!
Gabriela z Katowice napisał/a 5 sierpnia 2018 o 21:50:
Proszę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o wytrwałość w chorobie i ulgę w cierpieniu dla Władysława Kliś.
Aleksandra z Pabianice napisał/a 3 sierpnia 2018 o 07:36:
Szczęść Boże! Próbuję rozeznać powołanie, jakie daje mi Pan Jezus. Bardzo możliwe, że, jeśli będę mogła, dołączę do Was. 🙂 Proszę o modlitwę o właściwe rozeznanie powołania. Abym poszła tam, gdzie Bóg mnie posyła. Z Panem Bogiem!
Aneta napisał/a 22 lipca 2018 o 22:21:
Proszę o modlitwę w intencji taty Jana o uzdrowienie z choroby nowotworowej oraz o dobre wyniki badań.
Henryk z Mińsk napisał/a 8 lipca 2018 o 00:50:
Proszę o modlitwę o dar spotkania w życiu miłości odwzajemnionej w sercu drugiej osoby, o dar założenia rodziny. Dziękuję!
Jola z Skierniewice napisał/a 2 lipca 2018 o 11:19:
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe łaski , za każde dobro. Proszę Cię Matko Boża o powrót mojego syna do Jezusa i do Ciebie. Proszę Cię też o zdrowie dla mojej rodziny i dla mnie.
Agnieszka z Katowice napisał/a 12 czerwca 2018 o 16:13:
Maryjo, za Twoją przyczyną proszę o łaskę odważnego pójścia za głosem powołania dla młodych dziewcząt
Danuta napisał/a 1 maja 2018 o 14:17:
Serdecznie prosze o modlitwe, jestem poważnie chora. Bóg zaplać!
Wioletta z Zalesie napisał/a 6 lutego 2018 o 15:34:
Dziękuję Panu Bogu i Maryi za to, co się dzieje w moim życiu, za chwile trudu i Krzyż jaki dźwigam. Proszę o modlitwę za mnie, abym mogła iść tą drogą, jaką Jezus mi pokazał. Wioletta, lat 25
Martyna z Warszawa napisał/a 30 stycznia 2018 o 09:49:
Proszę o modlitwę za mojego Męża: o uwolnienie od złego i nawrócenie.
Magdalena napisał/a 19 stycznia 2018 o 21:10:
Proszę o modlitwę o uzdrowienie fizyczno-psychiczno-duchowe i uleczenie zranień z przeszłości.
Magdalena napisał/a 11 stycznia 2018 o 15:51:
Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia mnie z choroby tarczycy i jajników oraz znalezienia pracy.
Helena napisał/a 26 września 2017 o 22:14:
Proszę o modlitwę za Ruch Światło-Życie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, o rozwój, nowych członków i wytrwałość oraz zapał dla animatorów.
Krystyna napisał/a 26 września 2017 o 20:11:
Proszę o łaskę uzdrowienia dla Czesława oraz zawarcie związku sakramentalnego dla Sebastiana i Oli.