„Wyjdźcie ze swoich ograniczeń i udajcie się na peryferie, a znajdziecie tam Jezusa. Jest On bowiem obecny w życiu brata, który cierpi i jest odrzucony.” (Papież Franciszek)
Wobec nowego wołania Kościoła i zgodnie z naszym wincentyńskim charyzmatem, by służyć najbardziej ubogim i potrzebującym nasza Prowincja Chełmińsko-Poznańska Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przyjęła zaproszenie do współpracy w rejonie operacji antyterrorystycznej (ATO).
Pomoc tę, organizuje rzymskokatolicka organizacja pod nazwą: Chrześcijańska Służba Ratunkowa, skupiająca wolontariuszy, którzy niosą pomoc naszym braciom i siostrom cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie
w okolicach Donbasu.
Chociaż misja jest trudna, nawet z narażeniem życia, mimo to, kilkadziesiąt Sióstr, wyraziło gotowość udania się na te tereny, by służyć najbiedniejszym, pozbawionym dosłownie wszystkiego.
Po załatwieniu niezbędnych formalności, w pierwszych dniach tego roku, dwie pierwsze Siostry z naszej Prowincji udały się na 6-cio tygodniową wolontariacką posługę na Ukrainę. Kolejne przygotowują się do wyjazdu.
Siostrom wyjeżdżającym z charytatywną i ewangelizacyjną posługą na tereny objęte konfliktem zbrojnym na Ukrainie, codziennie towarzyszy modlitwa Sióstr całej Prowincji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *