W dniach 12 – 14 listopada w Domu Prowincjalnym w Chełmnie odbyły się rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Cała Piękna”. Uczestniczyły w nich kilkunastoletnie dziewczęta z kilku miejscowości: z Buku, Tczewa, Chojnic, Świecia, Terespola Pomorskiego i z Chełmna. Był to dla nas wszystkich czas słuchania tego, co Bóg mówi nam o nas samych, co zapisał w swoim Słowie… odkrywania piękna w Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie, piękna Maryi i piękna każdej z nas.

Podczas spotkań medytowałyśmy nad fragmentami Ewangelii dotyczącymi Matki Bożej, szczególnie nad opisem Zwiastowania oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. To Ona ukazała nam drogę – jak odkrywać swoje piękno i powołanie kobiety i jak ze wszystkim, co przeżywamy stawać przed Bogiem. Wieczory były czasem spotkania z Chrystusem w górnym kościele – poprowadził nas przez nie ksiądz Łukasz Wisiecki, wikariusz parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu. W piątek trwałyśmy na adoracji śpiewając pieśni, uczestniczki rekolekcji miały w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W sobotę ks. Łukasz odprawił Mszę Świętą i poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Były to chwile szczególnej bliskości z Chrystusem. Maryja podczas tych rekolekcji pokazała nam drogę służby, bycia darem dla innych. Dlatego w sobotnie popołudnie dziewczęta przygotowały rogaliki, które w niedzielę po Mszy Świętej wręczyły podopiecznym Domu Pomocy Społecznej. Pomiędzy zajęciami znalazł się także czas na spacery po naszych ogrodach oraz zdrowy ruch – taniec.

Uczestniczki rekolekcji wyjechały stąd pełne Bożego pokoju i radości. Dziękujemy Bogu i Matce Bożej za ten czas odkrywania Bożej miłości.