5-7.04.2019 r., w czwartym tygodniu Wielkiego Postu zorganizowane zostały „małe rekolekcje” dla kandydatów na „wolontariuszy wincentyńskich” z parafii, gdzie posługują nasze Siostry na Bukowinie. W tym celu przyjechaliśmy ze Smotrycza do Storożyńca.

W piątek wzięliśmy udział w parafialnej Drodze Krzyżowej, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej i Adoracji Pana Jezusa. Prosiliśmy Ducha Świętego o dobre natchnienia. Był to czas na zapoznanie się z okolicą i miejscową młodzieżą.

W sobotę wraz z młodzieżą za Storożyńca pojechaliśmy na Starą Hutę – pięknie położoną wioskę wkomponowaną w Karpackie góry. Do Starej Huty przyjechała też młodzież z Księdzem Jerzym z Dawiden i Bonikowa.

Po wzajemnym zapoznaniu się i modlitwie Anioł Pański w miejscowym Kościele wyruszyliśmy Drogą Krzyżową przez las wznosząc się stopniowo w górę na wysokość 750m. Oczywiście do naszej grupy dołączyła też młodzież i dzieci ze Starej Huty.

Ks. Jerzy prowadził stosowne rozważania, miedzy stacjami odmawialiśmy 10-tke Różanca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, lub też medytowaliśmy w ciszy bolesne stacje Drogi Krzyżowej.
Wejście na szczyt „okupione” było nie lada trudem, z podziwem patrzyliśmy na miejscowych mieszkańców, którzy jak sarenki wspinali się po brzegach- miejscami mokrej, bagnistej drogi. Nagrodą za nasz trud były przepiękne widoki ukazujące panoramę Karpackich szczytów. Patrząc na te cuda Boże – zapomnieliśmy o zmęczeniu. Z wielkim apetytem zjedliśmy przygotowane kanapki, chwilę odpoczęliśmy, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i krótszą drogą zeszliśmy z góry.

Przed Kościołem parafialnym spotkaliśmy się z Ks. Proboszczem, wymieniliśmy się też doświadczeniem i choć zmęczeni, ale z radosnym zapałem wróciliśmy do Storożyńca.

W niedzielę po Mszy Św, w Storożyńcu, podziękowaliśmy za gościnę miejscowym Siostrom i szczęśliwi wróciliśmy do Smotrycza.

Niech Bóg będzie uwielbiony w dziełach rąk swoich!

S. Milena