Od 8 do 10 czerwca 2018 r. odbyły się rekolekcje dla Rodzin Sióstr w Ostrzycach. Wzięło w nich udział 33 osoby, w tym 9 dzieci. Rekolekcjom przewodniczył Ks. Dyrektor Jacek Wachowiak, pomocą służyły S. Sabina Potrykus i S. Katarzyna Mierzejewska, dojeżdżały także Siostry z Kartuz.

W dzień rozpoczęcia rekolekcji obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, uczciliśmy ją Mszą Świętą i nabożeństwem czerwcowym. Następnego dnia po porannych modlitwach i Mszy Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, odświeżyliśmy w sobie pragnienie ożywionej więzi z Duchem Świętym, by bardziej świadomie i ochoczo korzystać z Jego darów i pracować nad owocami w codziennym życiu. W południe ks. Dyrektor powiedział konferencję nt. powołania do świętości odwołując się do najnowszej adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka „Gaudete et Exultate”. Przerwa do kolacji była przeznaczona na relaks, atrakcje i odpoczynek nad jeziorem. Natomiast po wieczornych modlitwach radowaliśmy się wzajemną obecnością w czasie grillowanej kolacji przy muzyce i zabawie. W niedzielę po Eucharystii, gdzie modliliśmy się wraz z parafianami, S. Sabina podzieliła się świadectwem posługi w Afryce.

Dni pełne radości, pięknych wrażeń i wzajemnego dzielenia się wiarą w rodzinie były już kolejnym spotkaniem formacyjnym dla naszych najbliższych i mamy nadzieję – że nie ostatnim 🙂

S. Sabina i S. Katarzyna