„Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu,
wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy.” (Papież Franciszek)

Dnia 2 lutego br., w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodziliśmy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który w 1997 roku ustanowił św. Jan Paweł II. Dzień ten, dla całego Kościoła był okazją do głębszej refleksji nad darem życia poświęconego Bogu i modlitwy za osoby powołane. Dla nas, osób konsekrowanych, był to szczególny dzień uwielbienia Pana Boga i dziękczynienia za łaskę wybrania.

Z tej okazji, Siostry naszego Domu Prowincjalnego w Chełmnie na czele z Siostrą Wizytatorką S. Małgorzatą Pranga, o godz. 10.00, razem z wszystkimi osobami konsekrowanymi naszej diecezji, zgromadziły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu, na uroczystej Mszy św., której przewodniczył
Bp Wiesław Śmigiel.

W słowie skierowanym do zebranych Ksiądz Biskup Ordynariusz podkreślił, że w dobie relatywizmu i tymczasowości, potrzeba osób całkowicie oddanych Bogu przez profesję rad ewangelicznych. Są one znakiem decyzji wyboru Boga na całe życie, a świat bardzo potrzebuje takiego świadectwa – zaznaczył kaznodzieja.Po homilii miał miejsce obrzęd odnowienia ślubów przez zgromadzone w świątyni osoby konsekrowane. Na zakończenie uroczystej liturgii Ksiądz Biskup dziękując wszystkim osobom konsekrowanym za pełną poświęcenia posługę w różnych dziełach na terenie diecezji, życzył nam, byśmy dla współczesnego świata byli światłem wskazującym na wartości nieprzemijające i z radością przeżywali swoją konsekrację.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne spotkanie w Domu Pielgrzyma.