W dniu 29 kwietnia 2023 r. obchodzono w Kazachstanie Dzień Jedności. Z tej okazji przed urzędem miasta różne narodowości przedstawiały swoje tradycje, potrawy itd.

Nasze Siostry również włączyły się w to świętowanie. Na polskim stanowisku pojawiła się oczywiście Matka Boża Częstochowska i św. Jan Paweł II. Nie zabrakło zrazów, sernika, pierników, bigosu, pierogów. Pojawił się także biało-czerwony tort. Na placu rozległ się śpiew „Czarna Madonno”, płynący z serc Polaków. Dzieci przebrane były w tradycyjne stroje krakowskie.

Oprócz Polaków swoje stanowiska mieli: Kazachowie, Kurdowie, Armenii, Ormianie, Ukraińcy, Niemcy, Rosjanie, Tatarzy, Białorusini. Komisja przechodziła od stanowiska do stanowiska i oceniała zaprezentowanie się danej narodowości.

Na koniec zostały wręczone podziękowania. Jedno z nich powędrowało do rąk Siostry Anieli. Otrzymała ona podziękowanie za wkład w wzmacnianie międzyetniczego i międzywyznaniowego pokoju i zgody, za rozwój humanizmu i miłosierdzia. Cieszymy się, że 20-letnia służba Siostry Anieli została doceniona i zauważona przez tamtejsze władze.