Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Korzystając z formularza nowenny, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującą Polityką prywatności.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
32 wpisy.
Jola z Katowice napisał/a 24 listopada 2021 o 14:09
Proszę o łaskę b.dobrze zdanego egzaminu sędziowskiego przez córkę Kamile oraz przydział do sądu w Katowicach. Dziękuję Matce Bożej za dotychczasową opiekę
Jadwiga z Londyn napisał/a 24 września 2021 o 22:31
Szczęść Boże, prosimy o Błogosławieństwo Boże, opieke Matki Bożej oraz Św.Józefa, potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi, Artura, synka Anthonego-Michaela, prosimy o wyjście z kłopotów finansowych, pozytywne zakończenie sprawy w urzędzie elektrycznym oraz o nowy dom z Bożym błogosławieństwem. Bóg zapłać Jadwiga Artur
Maria z Wrocław napisał/a 22 września 2021 o 11:03
Proszę o łaskę cudu nawrócenia dla moich dzieci Tomasza Michała i Macieja , o łaskę uwolnienia od wszelkich zniewoleń i uzależnień. Proszę Maryjo aby mój syn Michał zaczął do mnie się odzywać, żeby porzucił wszelkie urazy.
prośba z Wrocław napisał/a 21 września 2021 o 18:09
Maryjo proszę o łaskę nawrócenia trzeźwości i abstynencji dla męża Ryszarda
Jadwiga z Londyn napisał/a 16 września 2021 o 23:21
Szczęść Boże Kochana Mateczko oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu prosząc o Błogosławieństwo Boże, Twoją Mateczko opiekę, Dary Ducha Świętego, potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi, Artura, synka Anthonego-Michaela, dla naszego synka prosimy o pomyślność w nauce którą rozpoczął w pierwszej klasie szkoły katolickiej Św. Maryi w Londynie, prosimy o wyjście z kłopotów finansowych, pozytywne zakończenie sprawy w urzędzie elektrycznym oraz o nowy dom z Bożym błogosławieństwem.
Rafał z Lublin napisał/a 10 września 2021 o 16:07
W intencji Bogu wiadomej.
Artur z Mazanuf napisał/a 23 sierpnia 2021 o 20:35
O Błogosławieństwo Boże i łaskę znalezienia dobrej żony dla Artura
Anna z Ostróda napisał/a 16 sierpnia 2021 o 10:17
Maryjo od Cudownego Medalika prowadź mnie i moje dzieci. Wyproś dla nas łaskę wiary. Dziękuję za wszystkie łaski.
Grażyna z Rzeszow napisał/a 19 lipca 2021 o 15:22
Matko Boża od Cudownego Medalika uproś zdrowie dla mojego wnuka Hubertusia i bardzo dobre wyniki badań .Otocz go swoją opieką i pomagaj w każdym dniu. Bóg zapłać za modlitwę.
Renata z Głuchołazy napisał/a 23 czerwca 2021 o 11:38
Mateńko kochana proszę Cię o łaskę zdrowia dla mnie, o wyjście z depresji, szumów usznych, bóli kręgosłupa i stawów, proszę o radość dla mojej córki by odnalazła Boga. Proszę o nawrócenie mojego syna. O uratowanie mojej rodziny.
Barbara z Bochnia napisał/a 27 maja 2021 o 16:03
Maryjo, dziękuję za dobry wynik biobsji u synka oraz proszę o powrót na stałe męża do Polski i dobrą pracę dla nas.
Łukasz napisał/a 14 kwietnia 2021 o 16:57
Maryjo proszę o dary Ducha Świętego dla Marii, Wojciecha, Michała.
Ewa z Poznań napisał/a 29 marca 2021 o 11:53
Maryjo Tobie zawierzam siebie i moją rodzinę. Tyle razy otrzymałam od Ciebie wiele łask. Ośmielam się dalej prosić o łaskę zdrowia, dobre wyniki badań. Uciekam się do Ciebie Opiekunko moja.
Monika napisał/a 23 marca 2021 o 01:48
Proszę o modlitwę o rozeznanie powołania i łaskę nawrócenia, także dla mojej rodziny
Teresa z Kraków napisał/a 6 marca 2021 o 19:22
Maryjo proszę o łaskę nawrócenia dla Jarka i Jakuba
Łukasz napisał/a 23 lutego 2021 o 21:54
Proszę o modlitwę o opiekę Matki Najświętszej i Świętego Józefa nad Michałem.
Wiesia napisał/a 22 lutego 2021 o 18:13
Matuchno, błagam Cię o dobre i tanie mieszkanie, Maryjo błagam o dary i owoce Ducha Świętego
Justyna z Poznań napisał/a 19 lutego 2021 o 23:26
Proszę o modlitwę w intencjach Bogu wiadomych, za męża Grzegorza oraz o pozytywne zakończenie sprawy Mateusza ,wybranie dobrej drogi życiowej, zdanie matury
Marta z Gliwice napisał/a 9 lutego 2021 o 15:12
Maryjo Tobie zawierzam rodzinę Klaudii prosząc dla tej rodziny o nawrócenie i przemianę życia dla Klaudii o dar miłości i męstwa i prawdy o wierność przysiędze małżeńskiej dla niej i jej męża Mariusza w intencji Patryka prosząc dla niego o nawrócenie i przemianę życia o dobra żonę dla niego w intencji mojej rodziny prosząc o nawrócenie i przemianę życia
Lech z Wrocław napisał/a 7 lutego 2021 o 17:40
Proszę o modlitwę o wiarę w Boga dla mojej żony