Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
Artur z Mazanów lubelskie napisał/a 21 grudnia 2018 o 22:41:
Matko Boża od Cudownego Medalika proszę Cię o Błogosławieństwo Boże dla mnie dla moich rodziców , rodzeństwa, pokój w mojej rodzinie oraz łaskę znalezienia dobrej żony
teresa z brzozowa napisał/a 25 listopada 2018 o 18:23:
Mateńko od Cudownego Medalika dziękuję za ogrom łask. Skromnie proszę opiekę i zdrowie w rodzinie.
Agata z Newmarket napisał/a 22 listopada 2018 o 06:11:
Bardzo proszę o modlitwę za zdrowie dla mojego męża Sławomira. Proszę o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej, potrzebne Łaski, Dary Ducha Świętego oraz Wolę Bożą. Panie, Ty wszystko możesz. Jesteś Dobrocią I Miłosierdziem. Zmiłuj się nad Sławkiem i okaż mu Swoje Miłosierdzie. Uzdrów go Panie, i spraw żeby Sławek nie miał raka i jego choroba i dolegliwości ustąpiły. Bóg zapłać za modlitwę.
Ela z Stargard napisał/a 18 listopada 2018 o 18:25:
Bardzo proszę o modlitwę za moją 8-letnią córeczkę Julię. Proszę o zdrowie dla niej. Mama
Elżbieta z Poznań napisał/a 18 listopada 2018 o 15:24:
Bardzo proszę o łaskę wiary bez lęku, pokoju serca, radości w Panu, zdrowia i prowadzenia Ducha Świętego dla rodziny.
Joanna z Iwaniska napisał/a 10 listopada 2018 o 14:48:
Serdecznie proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny. O uwolnienie z nałogów i umocnienie wiary w Jezusa Chrystusa. Z całego serca dziękuję . Asia
Danuta z Braunschweig napisał/a 15 października 2018 o 19:40:
Serdecznie proszę o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia. Bóg zapłać!
Alicja z Kraków napisał/a 7 października 2018 o 19:14:
Najświętsza Maryjo Panno od Cudownego Medalika, dziękuję za łaski, które wymodliła moją mamusia. Dziękuję za niezmierzoną miłość macierzyńską - wg Twojego Świętego wzoru - jaką mnie w życiu darzyła i za prowadzenie mnie drogą wiary,
Alicja z Kraków napisał/a 7 października 2018 o 19:01:
Niepokalane Serce Maryi, proszę o dar pokochania modlitwy różańcowej na całe życie. Matko Miłosierdzia, proszę, wstawiaj się do Jezusa Chrystusa, za moją mamusią śp. Czesławą i zmarłymi z rodziny , aby mogli otrzymać zbawienie i chwałę zmartwychwstania do życia wiecznego w niebie. O Pani, módl się za.mną i moimi bliskimi.
Alucja z Kraków napisał/a 5 października 2018 o 13:42:
Niepokalane Serce Maryi, proszę pokornie o potrzebne łaski dla moich braci i ich rodzin. Proszę dla siebie o dar głębokiej modlitwy, wewnętrzny spokój serca i umysłu. Pomagaj mi Matko podnosić się z każdego upadku, współcierpieć z Tobą, rozpamiętując tajemnice życia i śmierci Jezusa Chrystusa, błagając o przebaczenie moich grzechów i wszystkich grzeszników. Jezu ufam Tobie.
Alicja z Kraków napisał/a 5 października 2018 o 13:26:
Matko Przenajświętsza od Cudownego Medalika, proszę o modlitwę za śp. dusze w czyśćcu cierpiące z rodziny Gromków, Biczów, Zawiślaków, Zgodów, Awgulewicz. Boże Miłosierny, w Imię Jezusa Chrystusa, błagam, odpuść im popełnione grzechy. Otwórz bramy Twojego Królestwa dla tych dusz i obdarz je Miłością Miłosierną, aby mogły wielbić Ciebie na wieki wieków.
Alicja z Kraków napisał/a 5 października 2018 o 13:09:
O Pani nasza, proszę o modlitwę i orędownictwo do Serca Pana Jezusa i Boga Miłosiernego o zbawienie duszy i dar życia wiecznego mojej mamusi śp. Czesławy Gromek
Maria z Kanada napisał/a 5 października 2018 o 02:25:
O dar nieba dla zmarłej Waszej Siostry Urszuli (nie znałam jej, ale dowiedziałam się z mediów o śmierci) oraz w wielu moich osobistych intencjach, szczególnie dotyczących daru wiary, modlitwy oraz światła Ducha Świętego i mocy Bożej dla siebie samej i innych. Ave Maria.
Bogusia z Wrocław napisał/a 29 września 2018 o 17:28:
Proszę o modlitwę w intencji odnowienia i pogłębienia relacji dla mnie i Michała i w przyszłości o zawarcie Sakramentu Małżeństwa dla nas, by Bóg odmienił i otworzył jego serce i by Michał się odezwał do mnie i chciał być ze mną. O pomoc w skończeniu studiów, o wyjaśnienie trudnej sprawy. O pomoc w wyjściu z kłopotów dla Michała.
Małgorzata napisał/a 23 września 2018 o 15:10:
Proszę o modlitwę w intencji uwolnienia mojego męża Sławka od zła, które go nęka, o łaskę jego nawrócenia i pokuty oraz powrotu do rodziny, a także łaskę odbudowania naszego małżeństwa.
Alicja napisał/a 4 września 2018 o 20:36:
Proszę o modlitwę w intencji szczęśliwego zakończenia sprawy firmowej.
Małgorzata napisał/a 26 sierpnia 2018 o 16:16:
Matko Boża otocz opieką moje poranione serce, nie wiem czy mam poświęcać się dalej czy wybrać inną drogę. Prowadź mnie proszę za rękę jak dziecko, bo nie chce zabłądzić.
Isia z Gorlice napisał/a 20 sierpnia 2018 o 22:13:
Proszę o modlitwę wstawienniczą w intencji mojej siostry, Wandy, o cud uzdrowienia z choroby nowotworowej. Serdecznie dziękuję. Szczęść Boże!
Karolina z Zduńska Wola napisał/a 20 sierpnia 2018 o 12:48:
Proszę o pojednanie z Krzysztofem.
Iwona z Elbląg napisał/a 19 sierpnia 2018 o 23:08:
Proszę o dar utrzymania zagrożonej ciąży i urodzenie zdrowego dziecka dla Kasi. O dar macierzyństwa dla Emilii.