Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Korzystając z formularza nowenny, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującą Polityką prywatności.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
24 wpisy.
Alicja z Wierzbica napisał/a 22 maja 2020 o 15:36:
Bardzo proszę o modlitwę o uzdrowienie mnie z choroby ciala
Danuta napisał/a 16 maja 2020 o 20:17:
Prosze o modlitwe o cud uzdrowienia mnie z chłoniaka ,bólów biodra,o uzdrowienie męża z bólów kręgosłupa i jelit ,o dobre zdanie matury dla Oli i Kacpra ,o zdrowie dla całej rodziny
Elwira z Kórnik napisał/a 3 maja 2020 o 22:23:
Proszę o nawrócenie się Michała, umocnienie w wierze dla całej rodziny
Elwira z Kórnik napisał/a 3 maja 2020 o 22:22:
Proszę o modlitwę o pobożne, dobre, kochające żony dla synów , jeżeli taka jest wola Boża
Elwira z Kórnik napisał/a 3 maja 2020 o 22:18:
Proszę o modlitwę o potrzebne łaski dla naszej rodziny, byśmy szczęśliwie ukończyli wymarzony dom i się wprowadzili
Małgorzata napisał/a 2 maja 2020 o 09:49:
Proszę o nawrócenie mojego męża i syna.
Iwona z Sośnicowice napisał/a 29 kwietnia 2020 o 23:44:
Maryjo, proszę Cię o zdrowie dla sióstr zakonnych, kapłana, oraz osób świeckich, którzy niosąc pomoc, sami ulegli zarażeniu. Daj im siłę w pokonaniu wirusa.
Wanda napisał/a 19 kwietnia 2020 o 11:27:
Matko Cudownego Medalika, dziękuję za wszystkie łaski, które otrzymałam: za dobrego męża, dzieci i wnuki, za dobre życie, a zwłaszcza za Twoją pomoc w moich problemach. Proszę Cię o zdrowie, wiarę i miłość w naszej rodzinie, a teraz szczególnie o opiekę dla mojej córki -o zdrowie i szczęśliwe narodziny dziecka.
Małgorzata z Toruń napisał/a 14 kwietnia 2020 o 17:04:
Proszę o uzdrowienie z ciężkiej choroby Przemka oraz o nawrócenie Rafała.
Elzbieta z Klonówka napisał/a 13 kwietnia 2020 o 23:25:
Panie Jezu, przez serce Maryi oddaje Ci moje dzieci i ich powrot do Boga, do wiary prawdziwej. Oddaje Ci również nasz dom w Twoje władanie. Jeśli Twoją wolą jest powstanie tu filii Domu Miłosierdzia, pomocy dla duchowo pogubionych to oddaje Ci go i moją służbę dla ludzi, których tu przyprowadzisz
Ewa z Andrychów napisał/a 9 kwietnia 2020 o 16:41:
Proszę o modlitwę o zdrowie dla moich dzieci: Natalii, Piotra
Ewa z Andrychów napisał/a 9 kwietnia 2020 o 16:40:
Błagam o modlitwę o cud zdrowia i życia dla mojego męża Bogusława
Natalia z Ziębice napisał/a 25 marca 2020 o 21:34:
proszę o modlitwę o głeboką wiarę , nawrócenie mamy, o znalezienie męża oraz nawrócenie Tomasza
Wiesia napisał/a 18 lutego 2020 o 16:02:
Niepokalanemu Sercu Maryi powierzam nasze powikłane relacje rodzinne, Maryjo ulecz nas i pomóż odnaleźć drogę dobrego porozumienia, zabierz zadawnione urazy
Arkadiusz z Rzeszów napisał/a 16 lutego 2020 o 17:41:
O Marie concue Sans pecher priez pour nous, qui avons recours en Vous. Matko Ty wiesz. Proszę.
Danuta napisał/a 2 lutego 2020 o 21:35:
Proszę o modlitwę o uzdrowienie mnie z chłoniaka i innych chorób,o uzdrowienie kręgosłupa dla męża,o zdrowie dla całej rodziny
Iza z Bytom napisał/a 26 stycznia 2020 o 21:40:
Prosze o modlitwe w intencji rozeznania mojego powolania
Beata napisał/a 18 stycznia 2020 o 07:52:
Proszę w intencji Laury, o radość i sens życia, poczucie wartości, o łaskę wiary. Proszę też o uzdrowienie relacji, łaskę przebaczenia, zgodę, prawdę, odbudowanie zaufania, o rozczytanie i wypełnienie woli Bożej...
Arleta z Dąbie napisał/a 10 stycznia 2020 o 08:01:
Proszę o zdrowie dla Kamila Cywinskiego i Kai Grabarczyk małej dziewczynki chorej na białaczkę
Dorota napisał/a 28 listopada 2019 o 21:44:
Proszę o modlitwę w intencji mojego taty Jana o uzdrowienie dla niego z choroby nowotworowej. Jezu uzdrów, proszę.