Cudowny medalik

Historia

Katarzyna Labouré wybrała Maryję na swoją Matkę w wieku 9 lat. W roku 1830, podczas jednego z Objawień przy ul. du Bac 140, Matka Boża prosi ją, by postarała się o wybicie medalików z bardzo szczegółowymi motywami. Pierwsze medaliki pojawiły się w 1832 r. Od tamtego czasu rozdano ich tysiące.

Dzisiaj

Łaski otrzymane przez noszenie Medalika z ufnością sprawiły, że lud Paryża nazwał Medalik Niepokalanej Cudownym. Tymi łaskami są: uzdrowienia, opieka, nawrócenia. Dzisiaj liczni pielgrzymi świadczą o otrzymanych od Boga łaskach dzięki noszeniu Medalika z wiarą. Nosić Medalik to zobowiązać się do życia w jedności z Jezusem Chrystusem i Jego Matką.

Przyszłość

Cudowny Medalik jest przedmiotem kultu i jednym z sakramentaliów. Noszenie go wypływa z wiary, a nie z przesądu czy bałwochwalstwa. Nie jest ani amuletem, ani talizmanem. Zatem, noszenie go nie ma żadnego skutku magicznego, tajemnego czy automatycznego. To nie medalik zbawia (2 Rz 18, 3-7).

Medalik jest znakiem przypominającym o Ewangelii i miłości Jezusa Chrystusa do wszystkich ludzi oraz zaproszeniem do wiary i nadziei. W tajemnicy komunii ze Świętymi, zachęca, by wziąć Maryję za Matkę, na której macierzyńskie wstawiennictwo zawsze można liczyć tak jak na Weselu w Kanie (J 2, 1-10).

Możesz stać się świadkiem i apostołem Medalika poprzez przyjęcie, noszenie i rozdawanie go tym, którzy są wokół Ciebie Tak było w przypadku Johna Newmana, Alphonsa Ratisbone, Bernadety Soubirous, Teresy od Dzieciątka Jezus, Maksymiliana Kolbe. W ten sposób przyczynisz się do spotkania wielu ludzi z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją.

Nowenna

Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika

  • pieśń do Matki Bożej
  • intencje,
  • dziesiątka różańca świętego,
  • 3 razy: O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Módlmy się. Panie Jezu Chryste, któryś chciał, aby Przenajświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swym Poczęciu, uwielbiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Pomnij, o najdobrotliwsza Panno Maryjo, że od wieków nie słyszano, aby kto uciekając się do Ciebie, Twej pomocy wzywając, Ciebie o przyczynę prosząc, miał być od Ciebie opuszczony. Tą nadzieją ożywieni uciekamy się do Ciebie, o Maryjo bez grzechu poczęta, pełni najżywszej ufności w Twoje potężne i skuteczne orędownictwo, które okazujesz przez Cudowny Medalik, i pokornie błagamy, my, dzieci Twoje, uproś nam u Boga łaski i dobrodziejstwa, o które prosimy w tej nowennie,o ile to jest zbawienne dla nas i dla tych, za których się modlimy. Chwila skupienia, intencje…

O, Pani od Cudownego Medalika, Tyś raczyła się ukazać św. Katarzynie Labouré jako pośredniczka między Bogiem i ludźmi. Błagam Cię, racz mnie wysłuchać! W Twe ręce macierzyńskie składam wszystkie moje intencje, moje potrzeby duchowe i doczesne. Przedstaw je Synowi Twojemu wraz z prośbą, którą Ci szczególnie polecam…

Spraw, aby Jezus mnie wysłuchał, jeśli to zgadza się z wolą Bożą i jest ku pożytkowi mej duszy. Po wzniesieniu swych błagalnych rąk do Boga racz, o Panno można, spuścić je na mnie i otoczyć mnie promieniami swych łask, aby ich jasnością i ciepłem pobudzone serce moje zerwało więzy ziemskich przywiązań, oczyściło się i naśladowało Cię z radością, aż do chwili spotkania się z Tobą w niebie. Amen.

Poświęćmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi

O, Maryjo Matko Boga i Matko Nasza! Poświęcamy dziś Twemu Niepokalanemu Sercu nasze domy, nasze rodziny, nasze dzieci. Niech domy nasze będą na wzór Twego domku w Nazarecie. Niech spływa na nie pokój i szczęście prawdziwe. Niech w nich kwitnie miłość społeczna i zgoda chrześcijańska. Niech w nich panuje całkowite zdanie się na Opatrzność Bożą. Czuwaj nad nami wszystkimi, dopomóż nam żyć po chrześcijańsku otocz nas swoją macierzyńską opieką i racz, o Matko Niepokalana zbliżyć do nieba nasze domy i nasze rodziny, które już odtąd do Twego Niepokalanego Serca we wszystkim należeć będą. Amen. O, Maryjo bez grzechu poczęta…

Aby włączyć się w naszą modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika, można skorzystać z formularza. Wszystkie intencje po uprzedniej moderacji zostaną opublikowane poniżej (jeśli nie chcesz, aby Twoja prośba lub Twoje podziękowanie zostały opublikowane, skorzystaj z formularza kontaktowego) i przedstawione Jezusowi za pośrednictwem Maryi w każdą sobotę, w naszym kościele klasztornym w Chełmnie o godz 19:00.

Korzystając z formularza nowenny, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z obowiązującą Polityką prywatności.

Dodaj nową prośbę/podziękowanie do Nowenny

 
 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Twój wpis zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez moderację. Zgromadzenie zastrzega sobie prawo do redagowania, usuwania lub niepublikowania wpisów.
Wieslawa z malopolska napisał/a 14 lipca 2019 o 22:04:
Dziękuje za otrzymane łaski, proszę o dary Ducha Świętego do dobrego odbudowania życia Dionizego i Wiesławy, Maryjo uwolnij Dionizego od uzależnień.
Weronika z Chelmza napisał/a 5 lipca 2019 o 23:09:
Proszę Cie Matko od Cudownego Medalika o to abym dobrze rozeznała swoje powołanie i wyproś dla mnie Światło Ducha Świętego
Olga napisał/a 26 czerwca 2019 o 03:18:
Bałagam o modlitwę o 100% wyzdrowienie dla mojego syna Patryka, Jest w szpitalu po wypadku
Aleksandra z Wrocław napisał/a 5 czerwca 2019 o 16:03:
Proszę o modlitwę, o mądrość, światło i odwagę, abym mogła dobrze rozeznać swoje powołanie. I przede wszystkim się nie bać. Bóg zapłać.
Natalia z Jastarnia napisał/a 18 marca 2019 o 00:06:
Kochana Matko Boża od Cudownego Medalika,proszę,módl się za Jean-Michel'a. Wyproś Światło Ducha Świętego dla niego.
Gosia napisał/a 25 lutego 2019 o 21:07:
Bardzo proszę o modlitwę w intencji nawrócenia mojego męża. Bóg zapłać.
Kacper napisał/a 23 lutego 2019 o 20:49:
Bardzo proszę o modlitwę o uzdrowienie dla 10 letniej Julki chorej na raka oraz za uzdrowienie mojego zdrowia gdyż również mam podejrzenie tej choroby.
Natalia napisał/a 3 lutego 2019 o 18:45:
Proszę o modlitwę o pomnożenie cnoty czystości duszy i ciała wśród ludzi każdego stanu i powołania.
Odpowiedź administratora przez: Agnieszka Głuch
Szczęść Boże, Będziemy modlić się w tej intencji, prosząc o czystość za przykładem Najświętszej Dziewicy s. Agnieszka SM
Natalia napisał/a 3 lutego 2019 o 18:44:
Proszę o modlitwę w intencji nawrócenia dla tych,którzy zniewoleni są praktykami ezoteryki, okultyzmu i wróżbiarstwa.
Odpowiedź administratora przez: Agnieszka Głuch
Szczęść Boże, Niech Matka Najświętsza wstawia się za tymi wszystkimi, którzy są zniewoleni. s. Agnieszka SM
Marta Agnieszka z Zławieś Mała napisał/a 19 stycznia 2019 o 16:31:
Proszę o modlitwę do Matki Bożej od Cudownego Medalika o znalezienie dobrego męża dla mnie
Artur z Mazanów lubelskie napisał/a 21 grudnia 2018 o 22:41:
Matko Boża od Cudownego Medalika proszę Cię o Błogosławieństwo Boże dla mnie dla moich rodziców , rodzeństwa, pokój w mojej rodzinie oraz łaskę znalezienia dobrej żony
teresa z brzozowa napisał/a 25 listopada 2018 o 18:23:
Mateńko od Cudownego Medalika dziękuję za ogrom łask. Skromnie proszę opiekę i zdrowie w rodzinie.
Agata z Newmarket napisał/a 22 listopada 2018 o 06:11:
Bardzo proszę o modlitwę za zdrowie dla mojego męża Sławomira. Proszę o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej, potrzebne Łaski, Dary Ducha Świętego oraz Wolę Bożą. Panie, Ty wszystko możesz. Jesteś Dobrocią I Miłosierdziem. Zmiłuj się nad Sławkiem i okaż mu Swoje Miłosierdzie. Uzdrów go Panie, i spraw żeby Sławek nie miał raka i jego choroba i dolegliwości ustąpiły. Bóg zapłać za modlitwę.
Ela z Stargard napisał/a 18 listopada 2018 o 18:25:
Bardzo proszę o modlitwę za moją 8-letnią córeczkę Julię. Proszę o zdrowie dla niej. Mama
Elżbieta z Poznań napisał/a 18 listopada 2018 o 15:24:
Bardzo proszę o łaskę wiary bez lęku, pokoju serca, radości w Panu, zdrowia i prowadzenia Ducha Świętego dla rodziny.
Joanna z Iwaniska napisał/a 10 listopada 2018 o 14:48:
Serdecznie proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny. O uwolnienie z nałogów i umocnienie wiary w Jezusa Chrystusa. Z całego serca dziękuję . Asia