26 marca 2019 mieliśmy radość gościć ojca Tomasza Mavrič w centrum DePaul. Centrum przyjmuje codziennie od 25 do ponad 40 osób żyjących na ulicach Paryża.
W Centrum prowadzonym przez Stowarzyszenie DePaul France współpracują wolontariusze z różnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej: Księża Misjonarze, Siostry Miłosierdzia, osoby świeckie z Konferencji św. Wincentego i innych stowarzyszeń wincentyńskich. Staramy się podkreślać godność osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dając im możliwość spotkania w spokojnym i bezpiecznym miejscu, gdzie mają też możliwość zjeść śniadanie, skorzystać z prysznica i wyprać rzeczy. Centrum oferuje też pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, staraniach o prawo pobytu we Francji, wyrobieniu dokumentów itp. Jest również możliwość konsultacji pielęgniarskiej i pomocy w uzyskaniu porady lekarskiej.
Ojciec Generał spotkał się z grupą podopiecznych i wolontariuszy. W swoim przemówieniu mówił o współpracy poszczególnych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej, o tym, że praca w centrum może być dla młodych ludzi pomocą w rozeznaniu drogi powołania, o wzajemnym ubogaceniu będącym owocem tej współpracy. Spotkanie przebiegło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Był czas na przywitanie, indywidualne rozmowy z wolontariuszami i podopiecznymi, podwieczorek, wspólne zdjęcia i zwiedzanie Centrum. Ojciec Generał udzielił swego błogosławieństwa wszystkim wolontariuszom jak i osobom, które korzystają z pomocy Centrum.
S. Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *