„Dajcie mi człowieka modlitwy, a będzie zdolny do wszelkiego dobra.
Dajcie mi człowieka modlitwy, a będzie mógł wykonać każde zadanie.” 

(św. Wincenty a Paulo)

            Od ponad dwóch miesięcy w klasztornym kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Dominikańskiej w Chełmnie, który jest wieczernikiem naszego Domu Prowincjalnego, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

            Jesteśmy głęboko przekonane o tym, że w adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, spoczywa cała nasza siła w służbie ubogim i radość z życia oddanego Panu Bogu.

            Każda chwila z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie pogłębia naszą więź z Nim, uzdalnia do rozpoznania Jego Woli i pokonywania wszelkich życiowych trudności. Co więcej, jak mówił św. Jan Paweł II – „taka wizyta jest dowodem wdzięczności, znakiem miłości i wyrazem uznania dla Chrystusa Pana tam obecnego”.

            Stwierdzono, że przez jedną godzinę Adoracji Najświętszego Sakramentu osiąga się więcej niż przez 24 godziny zewnętrznego działania.

            Przyjdź i przekonaj się!

            Adoracja w naszym kościele jest w każdą niedzielę i uroczyste święta od godz. 11.00 do 19.00; w dni powszednie od godz. 9.00 do 17.00.

            Przyjdź do JEZUSA, zatrzymaj się przed NIM i jak umiłowany uczeń oprzyj głowę na JEGO piersi, „by poczuć dotknięcie nieskończoną miłością JEGO SERCA.”
(EE 25)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *